2025 թ․ դեկտեմբերի 15-ին առցանց անցկացվել է EU4IP նախագծի ղեկավար կոմիտեի երկրորդ նախագծային նիստը (PSC)։ Նիստի ընթացքում մասնակիցներին հնարավորություն տրվեց վերանայել առաջին աշխատանքային պլանի (WP1) արդյունքները, ինչպես նաև քննարկել և հաստատել երկրորդ աշխատանքային պլանի (WP2) առաջնահերթությունները։ Նիստին մասնակցել են Գրասենյակի ղեկավարը և ներկայացուցիչը։
Հայաստանի Հանրապետության Մտավոր սեփականության գրասենյակը վերջերս վերսկսել է համագործակցությունը Եվրոպական միության Մտավոր սեփականության գրասենյակի (EUIPO) հետ՝ միանալով EU4IP ծրագրին։ Ծրագրի հիմնական նպատակը շահառու երկրներում՝ Հայաստանում, Մոլդովայում և Ուկրաինայում, մտավոր սեփականության իրավունքների արդյունավետ իրավակիրառման խթանումն է, ինչպես նաև գրանցման և պաշտպանության համակարգերի կատարելագործումը։
Հայաստանի մասնակցությունը նիստին առանձնակի կարևորություն ուներ։ Քննարկման ընթացքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել իրականացնել երկրորդ աշխատանքային պլանով նախատեսված բոլոր միջոցառումները՝ հաշվի առնելով 2025 թ․-ի նոյեմբերին EUIPO-ի ներկայացուցիչների կողմից Հայաստան իրականացված փաստահավաք առաքելության ընթացքում վերհանված ոլորտային խնդիրները և առաջնահերթությունները։

The Second Project Steering Committee (PSC) Meeting of the EU4IP Project was held online on 15 December 2025. The meeting enabled PSC members to review the outcomes of the First Work Plan (WP1) and to discuss and approve the priorities of the Second Work Plan (WP2). The meeting was attended by the Head of the Office and the representative.
The Intellectual Property Office of the Republic of Armenia has recently resumed cooperation with the European Union Intellectual Property Office (EUIPO) by joining the EU4IP project. The main objective of the project is to promote effective enforcement practices and to improve the system of registration and protection of intellectual property rights in the beneficiary countries - Armenia, Moldova, and Ukraine.
Armenia’s participation in the meeting was of particular importance. During the discussion, it was agreed to implement all activities under the Second Work Plan (WP2), taking into account the challenges and priorities of the field identified during the EUIPO fact-finding mission to Armenia in November 2025.