2025 թվականի դեկտեմբերի 23-ին Երևանում տեղի ունեցավ հանդիպում Վալերի Բրյուսովի անվան պետական համալսարանի ուսանողների և ներկայացուցիչների հետ՝ նվիրված «Հեղինակային իրավունքով պաշտպանված նյութերի արդյունավետ օգտագործումը» թեմայի քննարկմանը։
Հանդիպման ընթացքում Մտավոր սեփականության գրասենյակի աշխատակիցը ներկայացրեց Գրասենյակի գործունեության հիմնական ուղղությունները և մանրամասն անդրադարձավ հեղինակային իրավունքի հարցերին, դրանց կիրառման առանձնահատկություններին կրթական և գիտական գործունեության շրջանակներում, ինչպես նաև դրանց խախտման համար նախատեսված պատասխանատվությանը։
Հանդիպումը կարևոր նշանակություն ուներ մտավոր սեփականության ոլորտում ընդհանուր գիտելիքների տրամադրման և կրթական ոլորտում հեղինակային իրավունքով պաշտպանված նյութերի արդյունավետ օգտագործման վերաբերյալ իրազեկվածության բարձրացման տեսանկյունից։

On December 23, 2025, a meeting was held in Yerevan with students and representatives of the Valery Brusov State University. The meeting was devoted to the discussion of the topic “Effective Use of Copyright-Protected Materials.”
During the meeting, a representative of the Intellectual Property Office presented the main areas of activity of the Office and provided a detailed overview of copyright issues, the specific features of their application in educational and scientific activities, as well as liability for copyright infringement.
The meeting was of significant importance in terms of providing general knowledge in the field of intellectual property and raising awareness about the effective use of copyright-protected materials in the educational sector.