2025 թվականի դեկտեմբերի 23-ին Երևանում տեղի ունեցավ հանդիպում Վալերի Բրյուսովի անվան պետական համալսարանի ուսանողների և ներկայացուցիչների հետ՝ նվիրված «Հեղինակային իրավունքով պաշտպանված նյութերի արդյունավետ օգտագործումը» թեմայի քննարկմանը։
Հանդիպման ընթացքում Մտավոր սեփականության գրասենյակի աշխատակիցը ներկայացրեց Գրասենյակի գործունեության հիմնական ուղղությունները և մանրամասն անդրադարձավ հեղինակային իրավունքի հարցերին, դրանց կիրառման առանձնահատկություններին կրթական և գիտական գործունեության շրջանակներում, ինչպես նաև դրանց խախտման համար նախատեսված պատասխանատվությանը։
Հանդիպումը կարևոր նշանակություն ուներ մտավոր սեփականության ոլորտում ընդհանուր գիտելիքների տրամադրման և կրթական ոլորտում հեղինակային իրավունքով պաշտպանված նյութերի արդյունավետ օգտագործման վերաբերյալ իրազեկվածության բարձրացման տեսանկյունից։

23 декабря 2025 года в Ереване состоялась встреча со студентами и представителями Государственного университета имени Валерия Брюсова, посвящённая обсуждению темы «Эффективное использование материалов, охраняемых авторским правом».
В ходе встречи сотрудник Офиса интеллектуальной собственности представил основные направления деятельности Офиса и подробно остановился на вопросах авторского права и особенностях его применения в образовательной и научной деятельности, а также ответственности за их нарушение.
Встреча имела важное значение с точки зрения предоставления общих знаний в области интеллектуальной собственности и повышения осведомлённости об эффективном использовании материалов, защищённых авторским правом в образовательной сфере.