Մարտի 24-ին Եվրասիական արտոնագրային կազմակերպության (ԵԱԱԿ) նախագահ Գրիգորի Իվլիևը հանդիպել է փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ոլորտի թվայնացման, արտոնագրերի տվյալների շտեմարանների հասանելիության, կոմերցիալիզացիայի ոլորտում տեխնոպարկերի հնարավորությունների զարգացման, ինչպես նաև փորձաքննությունների իրականացման գործում փորձի փոխանակման և այլ հարցեր:
Երկուստեք կարևորվել է նաև տվյալ ոլորտում համատեղ իրականացվող ծրագրերում երիտասարդ գյուտարարների, կրթության և գիտական կազմակերպությունների ներգրավումը:

On March 24, Head of the Eurasian Patent Organization (EAPO) Grigory Ivliev met with the Deputy Prime Minister Mher Grigoryan.
During the meeting were discussed issues related to digitization of the sector, access to patent databases, development of technoparks' opportunities in the field of commercialization, as well as exchange of experience in the implementation of expertise and others.
The topic of involvement of young inventors, education and scientific organizations in joint projects in this field was also emphasized by both sides.