Նիստին մասնակցել է Հայաստանի հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության մտավոր սեփականության գրասենյակի ղեկավար, վարչական խորհրդում Հայաստանի Հանրապետության լիազոր ներկայացուցիչ Քրիստինե Համբարյանը:
Նիստի ընթացքում ներկայացվել է ԵԱԱԿ-ի 2022 թվականի տարեկան հաշվետվությունը, ինչպես նաև պայամանավորվածություն է ձեռք բերվել ընդլայնելու համագործակցությունը ԵԱԱԿ-ի հետ էլեկտրոնային փաստաթղթերի փոխանակման ոլորտում:
Հանդիպման շրջանակներում ԵԱԱԿ նախագահ Գրիգորի Իվլիևը և ԵԱԱԿ-ում Հայաստանի Հանրապետության լիազոր ներկայացուցիչ, Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության մտավոր սեփականության գրասենյակի ղեկավար Քրիստինե Համբարյանը ստորագրել են գյուտերի արտոնագրեր տրամադրելու համար՝ որոնման և հայտերի փորձաքննության ոլորտում համագործակցության վերաբերյալ համաձայնագիր, որը նախատեսում է միջգերատեսչական համագործակցության ամրապնդում արտոնագրային փորձաքննության անցկացման հարցում։

В заседание приняла участие руководитель Офиса интеллектуальной собственности Министерства экономики Республики Армения, полномочный представитель Республики Армения в Административном совете Кристине Амбарян.
В ходе заседания был представлен годовой отчет ЕАПО за 2022 год, а также достигнута договоренность о расширении сотрудничества с ЕАПО в области электронного обмена документами.
В рамках встречи Президент ЕАПВ Григорий Ивлиев и полномочный представитель Республики Армения в ЕАПО, руководитель Офиса интеллектуальной собственности Министерства экономики РА Кристине Амбарян подписали соглашение о сотрудничестве в области проведения патентного поиска и экспертизы заявок на выдачу патентов на изобретения, что предусматривает усиление межведомственного взаимодействия при проведении патентной экспертизы.