Նիստին մասնակցել է Հայաստանի հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության մտավոր սեփականության գրասենյակի ղեկավար, վարչական խորհրդում Հայաստանի Հանրապետության լիազոր ներկայացուցիչ Քրիստինե Համբարյանը:
Նիստի ընթացքում ներկայացվել է ԵԱԱԿ-ի 2022 թվականի տարեկան հաշվետվությունը, ինչպես նաև պայամանավորվածություն է ձեռք բերվել ընդլայնելու համագործակցությունը ԵԱԱԿ-ի հետ էլեկտրոնային փաստաթղթերի փոխանակման ոլորտում:
Հանդիպման շրջանակներում ԵԱԱԿ նախագահ Գրիգորի Իվլիևը և ԵԱԱԿ-ում Հայաստանի Հանրապետության լիազոր ներկայացուցիչ, Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության մտավոր սեփականության գրասենյակի ղեկավար Քրիստինե Համբարյանը ստորագրել են գյուտերի արտոնագրեր տրամադրելու համար՝ որոնման և հայտերի փորձաքննության ոլորտում համագործակցության վերաբերյալ համաձայնագիր, որը նախատեսում է միջգերատեսչական համագործակցության ամրապնդում արտոնագրային փորձաքննության անցկացման հարցում։

Тhe session was attended by the Head of the Intellectual Property Office of the Ministry of Economy of the Republic of Armenia and the authorized representative of the Republic of Armenia in the Administrative Council, Kristine Hambaryan.
During the session, the 2022 annual report of the EAPO was presented, and an agreement was reached to expand cooperation with the EAPO in the field of electronic document exchange.
Within the framework of the meeting, EAPO President Grigory Ivliev and the authorized representative of the Republic of Armenia in the EAPO, Head of the Intellectual Property Office of the Ministry of Economy of the Republic of Armenia Kristine Hambaryan signed an agreement on cooperation in the field of search and examination of applications for granting invention patents, which provides the strengthening of interdepartmental cooperation in conducting patent examination request.