Միջոցառմանը մասնակցել են Եվրասիական արտոնագրային կազմակերպության (ԵԱԱԿ) անդամ երկրների պատվիրակությունները և Եվրասիական արտոնագրային գրասենյակի (ԵԱԱԳ) նախագահ Գրիգորի Իվլիևը։
Ցուցահանդեսին իրենց նախագծերը ներկայացրել են ԵԱԱԿ անդամ 6 երկրների՝ Հայաստանի Հանրապետության, Բելառուսի Հանրապետության, Ղրղզստանի Հանրապետության, Տաջիկստանի Հանրախպետության, Ղազախստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության ներկայացուցիչներ:
Հայաստանի Հանրապետությունից իրենց նախագիծն են ներկայացրել Հայկ Վարդանյանը և Տիգրան Գրիգորյանը, որը կոչվում է HunterG: : Այն սարքավորում է, որը նախատեսված է սարդերին և կարիճներին լազերի միջոցով հայտնաբերելու և տեղայնացնելու համար, որից հետո միանում է ահազանգը և հնարավորություն է տալիս ոչնչացնել նրանց:

The delegations of Eurasian Patent Organization (EAPO) member states and the President of Eurasian Patent Office (EAPO) Grigory Ivliev participated in the event.
At the exhibition, representatives of 6 EAPO member countries from the Republic of Armenia, the Republic of Belarus, the Republic of Kyrgyzstan, the Republic of Tajikistan, the Republic of Kazakhstan and the Russian Federation presented their projects.
Representatives of the Republic of Armenia, Hayk Vardanyan and Tigran Grigoryan, presented their project called HunterG. It is a device designed to detect and localize spiders and scorpions with a laser, after which an alarm is activated and enables their demolition.