Միջոցառմանը մասնակցել են Եվրասիական արտոնագրային կազմակերպության (ԵԱԱԿ) անդամ երկրների պատվիրակությունները և Եվրասիական արտոնագրային գրասենյակի (ԵԱԱԳ) նախագահ Գրիգորի Իվլիևը։
Ցուցահանդեսին իրենց նախագծերը ներկայացրել են ԵԱԱԿ անդամ 6 երկրների՝ Հայաստանի Հանրապետության, Բելառուսի Հանրապետության, Ղրղզստանի Հանրապետության, Տաջիկստանի Հանրախպետության, Ղազախստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության ներկայացուցիչներ:
Հայաստանի Հանրապետությունից իրենց նախագիծն են ներկայացրել Հայկ Վարդանյանը և Տիգրան Գրիգորյանը, որը կոչվում է HunterG: : Այն սարքավորում է, որը նախատեսված է սարդերին և կարիճներին լազերի միջոցով հայտնաբերելու և տեղայնացնելու համար, որից հետո միանում է ահազանգը և հնարավորություն է տալիս ոչնչացնել նրանց:

В мероприятии приняли участие делегации государств-членов Евразийской патентной организации (ЕАПО) и Президент Евразийского патентного ведомства (ЕАПВ) Григорий Ивлиев.
На выставке свои проекты представили представители 6 стран-членов ЕАПО: Республики Армения, Республики Беларусь, Республики Кыргызстан, Республики Таджикистан, Республики Казахстан и Российской Федерации.
Айк Варданян и Тигран Григорян из Республики Армения представили свой проект HunterG. Это устройство, предназначенное для обнаружения и локализации пауков и скорпионов с помощью лазера, после чего активируется сигнализация и позволяет их уничтожить.