2023 թվականի հուլիսի 6 - 14-ը ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության մտավոր սեփականության գրասենյակի ղեկավարը մասնակցեց Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպության (ՄՍՀԿ) անդամ երկրների Ասամբլեաների 64-րդ հանդիպումների շրջանակներում Մադրիդի միության (Madrid Union) և Արտոնագրային համագործակցության համաձայնագրի (Patent Cooperation Treaty) ամենամյա նստաշրջաններին:
Գլխավոր ասամբլեայի շրջանակներում տեղի ունեցավ հանդիպում ՄՍՀԿ անցումային և զարգացած երկրների բաժնի տնօրեն Հաբիփ Ասանի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեց ՄՍՀԿ հետ համատեղ և ՄՍՀԿ աջակցությամբ Հայաստանի Հանրապետությունում իրականացվելիք միջոցառումների ծրագիրը 2 տարվա ժամանակահատվածի համար: Քննարկվեցին նաև մտավոր սեփականության ոլորտի զարգացման ռազմավարությունը և ՄՍՀԿ-ի կողմից դրանց իրականացման համար տրամադրվող աջակցության ուղղությունները, ժամկետներն ու գործողությունների ծրագիրը, ինչպես նաև հարցեր ուղղված ՄՍ ազգային համակարգի զարգացմանը, որի նպատակով ձեռք բերվեցին պայմանավորվածություններ իրազեկման բարձրացման, համատեղ միջոցառումների անցկացման, ՄՍՀԿ ուսումնական նյութերի թարգմանության աջակցման վերաբերյալ:
Պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց 2024 թվականին Հայաստանի Հանրապետությունում ՄՍՀԿ աջակցությամբ կազմակերպել աշխատաժողով «Աշխարհագրական նշումների պահպանությունը և պաշտպանությունը» թեմայով:

С 6 по 14 июля 2023 г. руководитель офиса интеллектуальной собственности Министерства экономики РА приняла участие в ежегодных сессиях Мадридского союза и Договора о патентной кооперации в рамках 64-го заседания Ассамблей стран-членов Всемирной организации интеллектуальной собственности (ВОИС).
В рамках Генеральной Ассамблеи состоялась встреча с Хабибом Асаном, директором Отдела стран с переходной экономикой и развитых стран ВОИС. В ходе встречи была обсуждена программа мероприятий, которые будут реализованы в Республике Армения совместно с ВОИС и при поддержке ВОИС сроком на 2 года. Также были обсуждены стратегия развития сектора интеллектуальной собственности и направления, сроки и план мероприятий поддержки, оказываемой ВОИС для их реализации и вопросы, направленные на развитие национальной системы ИС, в целях чего достигнуты договоренности о повышении осведомленности, проведении совместных мероприятий, поддержке перевода учебных материалов ВОИС.
Была достигнута договоренность об организации семинара «Охрана и защита географических указаний» в Республике Армения при поддержке ВОИС в 2024 году.