2023 թվականի հուլիսի 23-28-ը Վրաստանի Հանրապետության Բաթումի քաղաքում կայացավ «Վրաստանն ընդդեմ կոնտրաֆակտ ապրանքի» խորագրով 7-րդ միջազգային կոնֆերանսը, մտավոր սեփականության հարցերով մասնագետ-փորձագետների աշխատանքային խմբի հանդիպումները և Անդրկասպյան երկրների մտավոր սեփականության հարցերով ֆորումը, որին մասնակցել են գրասենյակի աշխատակիցները, Հայաստանի Հանրապետության Մաքսային ծառայության և Ոստիկանության ներկայացուցիչները:
Երկօրյա կոնֆերանսի ընթացքում միջազգային կառույցների խոսնակները ներկայացրել են իրենց դիտարկումները կոնտրաֆակտ ապրանքների և թվային կեղծարարության ոլորտի գլոբալ մարտահրավերների վերաբերյալ, անցկացվել են պանելային քննարկումներ տարածաշրջանի ոլորտային թարմացումների վերաբերյալ:
Մտավոր սեփականության հարցերով մասնագետ-փորձագետների աշխատանքային խմբի հանդիպումներին որոշվել է մասնակից երկրներում ստեղծել աշխատանքային խմբեր, որոնց ընդհանուր նպատակն է լինելու բարելավել առևտուրը, ներդրումները և տնտեսական աճը Արևելյան Եվրոպայի տարածաշրջանում՝ մտավոր սեփականության իրավունքների պաշտպանության և կիրարկման միջոցով:
Անդրկասպյան երկրների մտավոր սեփականության հարցերով ֆորումին քննարկվել են տարածաշրջանային մարտահրավերները և Մտավոր սեփականության իրավունքների պաշտպանության և կիրարկման առաջընթացը:

23-28 июля 2023 г. в городе Батуми, Республика Грузия, состоялись 7-я международная конференция «Грузия против контрафактной продукции», заседания рабочей группы специалистов по интеллектуальной собственности и Форум интеллектуальной собственности Транскайспийских стран, в котором приняли участие сотрудники Офиса, представители Таможенной службы и Полиции Республика Армения.
В ходе двухдневной конференции спикеры международных организаций представили свои наблюдения о глобальных проблемах контрафактной продукции и цифровой контрафакции, состоялись панельные дискуссии по региональным обновлениям.
На заседаниях Рабочей группы специалистов по интеллектуальной собственности было принято решение о создании рабочих групп в участвующих странах, общей целью которых будет улучшение торговли, инвестиций и экономического роста в восточноевропейском регионе посредством защиты и обеспечения соблюдения права интеллектуальной собственности.
На Транскаспийском форуме интеллектуальной собственности обсуждались региональные проблемы и прогресс в области защиты и защиты прав интеллектуальной собственности.