Սիրով տեղեկացնում ենք, որ Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպության (ՄՍՀԿ) «WIPO Global Awards» ծրագրի հայտադիմումների ընդունումը սկսված է:
Եթե Դուք ունեք փոքր և միջին ձեռնարկություն (ՓՄՁ) կամ ստարտափ, ապա այս ծրագիրը Ձեզ համար է: ՄՍՀԿ-ն այս տարվա մրցույթին ողջունում է տնտեսության բոլոր ոլորտներում ակտիվ ստարտափերին և ՓՄՁ-ներին: Ընդունվում են այն հայտադիմումները, որոնք օգտագործում են ՄՍ-ի բոլոր ձևերը՝ սկսած հեղինակային իրավունքից մինչև ապրանքային նշաններ, արտոնագրեր և աշխարհագրական նշումներ:
Մրցանակաբաշխության անկախ ժյուրին կընտրի մինչև յոթ հաղթողների խումբ ամբողջ աշխարհից: Հաղթողները կստանան տարբեր հարթակների միջոցով միջազգային առաջխաղացման և ճանաչման հնարավորություն, կհրավիրվեն մասնակցելու ս.թ. հուլիսին ք. Ժնևում ՄՍՀԿ Գլխավոր ասամբլեայի ժամանակ կայանալիք մրցանակաբաշխությանը, ինչպես նաև կներգրավվեն անհատականացված մենթորության ծրագրին:
Մասնակցելու համար խնդրում ենք մինչև ս.թ. մարտի 1-ը ուսումնասիրել ծրագրի վերաբերյալ հավելյալ ինֆորմացիան հետևյալ հղմամբ և ՀՀ Մտավոր սեփականության գրասենյակ ներկայացնել ձեր տվյալները հետևյալ էլ. հասցեով՝ [email protected]:

Рады сообщить, что прием заявок на участие в программе «Программа глобальных премий ВОИС» Всемирной организации интеллектуальной собственности (ВОИС) начался.
Если у Вас есть малое и среднее предприятие (МСП) или стартап, то эта программа для Вас. На участие в конкурсе в этом году ВОИС приветствует стартапы и МСП, действующие во всех секторах экономики. Принимаются заявки, в которых используются все формы интеллектуальной собственности, от авторских прав до товарных знаков, патентов и географических указаний.
Независимое жюри конкурса выберет группу из семи победителей со всего мира. Победители получат возможность для международного продвижения и признания через различные платформы, будут приглашены для участия на церемонию награждения во время Генеральной Ассамблеи ВОИС в Женеве, в июле 2024 года, а также примут участие в индивидуальной программе наставничества.
Для того, чтобы принять участие ознакомьтесь с дополнительной информацией о программе по следующей ссылке и до 1 марта, 2024 г. отправьте свои данные в Офис интеллектуальной собственности РА по следующему адресу электронной почты: [email protected].