2024 թվականին Մտավոր սեփականության միջազգային օրը նվիրված է կայուն զարգացման նպատակներին և անցկացվում է «Մտավոր սեփականությունը և կայուն զարգացման նպատակները. մեր ընդհանուր ապագայի կառուցումը նորարարությամբ և ստեղծարարությամբ» խորագրով:
Մտավոր սեփականությունը, լինելով երկրի տնտեսական, սոցիալական և մշակութային զարգացման կարևորագույն գործոններից մեկը, ապահովում է կայուն նախադրյալներ՝ նորարարության, ստեղծագործ գործունեության և մտավոր արժեքներ ստեղծելու համար, որոնք անհրաժեշտ են կայուն զարգացման նպատակներին հասնելու և կայուն ապագա կառուցելու համար:
Մտավոր սեփականության համաշխարհային օրվա կապակցությամբ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության մտավոր սեփականության գրասենյակը շնորհավորում է մտավոր սեփականության պահպանության համակարգի ձևավորման, դրա զարգացման ու բարելավման գործում իրենց շարունակական ներդնումն ունեցող բոլոր նվիրյալներին, գիտնականներին, ստեղծագործողներին, գյուտարարներին, նորարարներին, դիզայներներին, ովքեր իրենց ստեղծագործական մտքի, քրտնաջան աշխատանքի շնորհիվ փոխում են աշխարհն ու ձևավորում մեր բոլորի բարեկեցիկ ապագան:

In 2024, International Intellectual Property Day is dedicated to the sustainable development goals and is being held under the theme “Intellectual Property and the Sustainable Development Goals: Building our Common Future with Innovation and Creativity.”
Intellectual property, being one of the most important factors in the economic, social and cultural development of a country, provides stable basis for innovation, creative activity and creation of intellectual values, which are necessary to achieve the goals of sustainable development and build a sustainable future.
On the occasion of the World Intellectual Property Day, the Intellectual Property Office of the Ministry of Economy of the Republic of Armenia congratulates all the devotees, scientists, creators, inventors, innovators, designers who have made a difference thanks to their creative thinking and hard work, who have continuously invested in the formation, development and improvement of the intellectual property protection system, and thanks to their creative minds and hard work, are changing the world and shaping a prosperous future for all of us.