2024 թ. հուլիսի 1-5-ը ք. Սոչիում անցկացվել են ամենամյա «Ամառային ՄՍ Ակադեմիայի» շրջանակներում անցկացվող մտավոր սեփականության ոլորտի մասնագետների որակավորման բարձրացման դասընթացները, որոնց մասնակցել են գրասենյակի երկու աշխատակից:
Դասընթացները կազմակերպվել են Եվրասիական արտոնագրային կազմակերպության և Ռուսաստանի մտավոր սեփականության պետական ակադեմիայի համագործակցության արդյունքում:
Դասընթացների թեմաները ներառում էին «Մտավոր սեփականության էկոնոմիկա. Մտավոր սեփականության (ՄՍ) արժևորությունը և մտավոր գործունեության արդյունքի արժեքը (գինը)» վերնագրով քննարկումների շարք, ինչպես նաև որակավորման բարձրացման դասընթացի դասախոսություններ:

В 2024 году 1-5 июля двое сотрудников офиса интеллектуальной собственности приняли участие в курсах повышения квалификации специалистов в области интеллектуальной собственности в рамках ежегодной «Летней академии интеллектуальной собственности» организованных в Сочи.
Курсы организованы Евразийской патентной организацией и Государственной академией интеллектуальной собственности России.
Темы курса включали «Экономика интеллектуальной собственности: цикл дискуссий на тему «Ценность интеллектуальной собственности (ИС) и ценность (цена) продукта интеллектуальной деятельности», а также лекции по курсу повышения квалификации.