2024 թ. հուլիսի 1-5-ը ք. Սոչիում անցկացվել են ամենամյա «Ամառային ՄՍ Ակադեմիայի» շրջանակներում անցկացվող մտավոր սեփականության ոլորտի մասնագետների որակավորման բարձրացման դասընթացները, որոնց մասնակցել են գրասենյակի երկու աշխատակից:
Դասընթացները կազմակերպվել են Եվրասիական արտոնագրային կազմակերպության և Ռուսաստանի մտավոր սեփականության պետական ակադեմիայի համագործակցության արդյունքում:
Դասընթացների թեմաները ներառում էին «Մտավոր սեփականության էկոնոմիկա. Մտավոր սեփականության (ՄՍ) արժևորությունը և մտավոր գործունեության արդյունքի արժեքը (գինը)» վերնագրով քննարկումների շարք, ինչպես նաև որակավորման բարձրացման դասընթացի դասախոսություններ:

In 2024, July 1-5 two employees of the Armenian IP office participated in the training courses for intellectual property professionals within the framework of the annual "Summer IP Academy" held in Sochi.
The courses were organized by the Eurasian Patent Organization and the State Academy of Intellectual Property of Russia.
Training course topics included “The Economics of Intellectual Property: A series of discussions entitled "The Value of Intellectual Property (IP) and the Value (Price) of the Product of Intellectual Activity", as well as lectures on the qualification enhancement course.