Շվեյցարիայի Համադաշնության Ժնև քաղաքում 2024 թվականի հուլիսի 9-ից մեկնարկել են Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպության (ՄՍՀԿ) 65-րդ՝ Մադրիդի միության և Արտոնագրային համագործակցության պայմանագրի միության համաժողովները:
Համաժողովներին մասնակցում է Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության մտավոր սեփականության գրասենյակի պատվիրակությունը Գրասենյակի ղեկավար տիկին Քրիստինե Համբարյանի գլխավորությամբ:
Միջոցառմանը բացման խոսքով հանդես է եկել ՄՍՀԿ գլխավոր տնօրեն պարոն Դարեն Թանգը, և անդամ պետությունների մտավոր սեփականության ոլորտը համակարգող գերատեսչությունների ղեկավարները՝ ներկայացրել են մտավոր սեփականության ոլորտում իրենց երկրներում կատարված աշխատանքները: Ելույթով հանդես եկավ նաև Գրասենյակի ղեկավար Ք. Համբարյանը: Նա ներկայացրեց ՄՍՀԿ հետ իրականացրած և ընթացիկ միջոցառումներն ու ծրագրերը:

On July 9, 2024, the 65th Series of Meetings of the World Intellectual Property Organization (WIPO) of the Madrid Union, and the Patent Cooperation Treaty Union, started in Geneva, Switzerland.
The delegation of the Intellectual Property Office of the Ministry of Economy of the Republic of Armenia, headed by Ms. Kristine Hambaryan, Head of the Office, participates in the meetings.
WIPO General Director Mr. Darren Tang gave an opening speech at the event, and the heads of the divisions coordinating the intellectual property field of the member states presented the activities done in intellectual property in their countries. Head of the Office K. Hambaryan also made a speech. She presented the implemented and current events and programs in cooperation with WIPO.