Շվեյցարիայի Համադաշնության Ժնև քաղաքում 2024 թվականի հուլիսի 9-ից մեկնարկել են Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպության (ՄՍՀԿ) 65-րդ՝ Մադրիդի միության և Արտոնագրային համագործակցության պայմանագրի միության համաժողովները:
Համաժողովներին մասնակցում է Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության մտավոր սեփականության գրասենյակի պատվիրակությունը Գրասենյակի ղեկավար տիկին Քրիստինե Համբարյանի գլխավորությամբ:
Միջոցառմանը բացման խոսքով հանդես է եկել ՄՍՀԿ գլխավոր տնօրեն պարոն Դարեն Թանգը, և անդամ պետությունների մտավոր սեփականության ոլորտը համակարգող գերատեսչությունների ղեկավարները՝ ներկայացրել են մտավոր սեփականության ոլորտում իրենց երկրներում կատարված աշխատանքները: Ելույթով հանդես եկավ նաև Գրասենյակի ղեկավար Ք. Համբարյանը: Նա ներկայացրեց ՄՍՀԿ հետ իրականացրած և ընթացիկ միջոցառումներն ու ծրագրերը:

9 июля 2024 г. в Женеве, Швейцария, началась 65-я серия совещаний Всемирной организации интеллектуальной собственности (ВОИС) Мадридского союза и Союза Договора о патентной кооперации.
В совещаниях принимает участие делегация Офиса интеллектуальной собственности Министерства экономики Республики Армения, возглавляемая руководителем офиса г-жой Кристине Амбарян.
На мероприятии со вступительной речью выступил Генеральный директор ВОИС г-н Даррен Танг, и руководители подразделений, координирующих сферу интеллектуальной собственности государств-членов, представили деятельность, проделанную в сфере интеллектуальной собственности в своих странах. С речью выступила также руководитель офиса К.Амбарян. Она представила совместные с ВОИС реализованные и текущие мероприятия и программы.