Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպության (ՄՍՀԿ) 65-րդ համաժողովների շրջանակներում Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության մտավոր սեփականության գրասենյակի պատվիրակությունը Գրասենյակի ղեկավարի գլխավորությամբ հանդիպել է Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպության (ՄՍՀԿ) Անցումային և զարգացած երկրների բաժնի (TDC) տնօրեն պ. Հաբիբ Ասանի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են դեռևս մշակման փուլում գտնվող մտավոր սեփականության զարգացման ռազմավարությամբ նախատեսված աշխատանքներին ՄՍՀԿ աջակցության, ՄՍՀԿ ակադեմիայի հետ համատեղ Հայաստանում ստեղծվող մտավոր սեփականության ուսումնական կենտրոնում դասավանդելու համար կրթական նյութերի թարգմանության ֆինանսավորման, ինչպես նաև ս. թ. նոյեմբերին Երևանում կայանալիք «Աշխարհագրական նշումների պահպանությունը» խորագրով միջոցառման վերաբերյալ հարցեր:
Հայկական կողմի խնդրանքով ՄՍՀԿ-ն նախատեսում է նաև 2025-2026 թվականների ընթացքում ՄՍՀԿ նշանակալից միջոցառումներից մեկն անցկացնել Հայաստանի Հանրապետությունում:

В рамках 65-й конференции Всемирной организации интеллектуальной собственности (ВОИС) делегация Офиса интеллектуальной собственности Министерства экономики Республики Армения во главе с руководителем офиса встретилась с г-ном Хабибом Асаном, директором Отдела стран с переходной и развитой экономикой (TDC) ВОИС .
В ходе встречи обсуждались поддержка ВОИС мероприятий, предусмотренных стратегией развития интеллектуальной собственности, которая все еще находится в стадии разработки, финансирование перевода учебных материалов для обучения в учебном центре интеллектуальной собственности создаваемом в Армении совместно с Академией ВОИС, а также вопросы, касающиеся мероприятия «Охрана географических указаний», которое пройдет в Ереване в ноябре этого года.
По просьбе армянской стороны ВОИС также планирует провести в 2025-2026 годах одно из значимых мероприятий ВОИС в Республике Армения.