ՄՍՀԿ 65-րդ համաժողովների շրջանակներում ՀՀ պատվիրակությունը հանդիպել է նաև Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպության ակադեմիայի գործադիր տնօրեն պարոն Շերիֆ Սաադալլահի հետ:
ՀՀ Մտավոր սեփականության գրասենյակի ղեկավար Քրիստինե Համբարյանը տեղեկացրել է, որ ՄՍՀԿ ակադեմիայի հետ համատեղ ստեղծվող մտավոր սեփականության ուսումնական կենտրոնի հետ կապված աշխատանքները մոտեցել են վերջնական փուլին: Նախատեսվում է ստորագրել փոխըմբռնման հուշագիր Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի հետ՝ ուսումնական կենտրոնի հիմնադրման նպատակով:
Պ. Սաադալլահն ընդգծել է, որ համագործակցությունը ՄՍՀԿ ակադեմիայի հետ շարունակական է, ներկայացրել է ՄՍՀԿ ակադեմիայի բազմազան ծրագրերը և պատրաստակամություն է հայտնել Հայաստանի Հանրապետությունում իրականացնել նաև մտավոր սեփականության ոլորտի զարգացմանն ուղղված այլ ծրագրեր:

Within the framework of the 65th WIPO conferences, the RA delegation also met with Mr. Sherif Saadallah, executive director of the Academy of the World Intellectual Property Organization.
The head of the IP Office of the RA, Kristine Hambaryan, informed that the work related to the intellectual property training center, which is being created jointly with the WIPO Academy, has reached the final stage. It is planned to sign a memorandum of understanding with the American University of Armenia to establish a training center.
Mr. Saadallah emphasized that the cooperation with the WIPO Academy is continuous, presented various programs of WIPO Academy, and expressed readiness to implement other programs aimed at the development of intellectual property in the Republic of Armenia.