ՄՍՀԿ 65-րդ համաժողովների շրջանակներում ՀՀ պատվիրակությունը հանդիպել է նաև Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպության ակադեմիայի գործադիր տնօրեն պարոն Շերիֆ Սաադալլահի հետ:
ՀՀ Մտավոր սեփականության գրասենյակի ղեկավար Քրիստինե Համբարյանը տեղեկացրել է, որ ՄՍՀԿ ակադեմիայի հետ համատեղ ստեղծվող մտավոր սեփականության ուսումնական կենտրոնի հետ կապված աշխատանքները մոտեցել են վերջնական փուլին: Նախատեսվում է ստորագրել փոխըմբռնման հուշագիր Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի հետ՝ ուսումնական կենտրոնի հիմնադրման նպատակով:
Պ. Սաադալլահն ընդգծել է, որ համագործակցությունը ՄՍՀԿ ակադեմիայի հետ շարունակական է, ներկայացրել է ՄՍՀԿ ակադեմիայի բազմազան ծրագրերը և պատրաստակամություն է հայտնել Հայաստանի Հանրապետությունում իրականացնել նաև մտավոր սեփականության ոլորտի զարգացմանն ուղղված այլ ծրագրեր:

В рамках 65-й конференции ВОИС делегация РА также встретилась с исполнительным директором Академии ВОИС, г-ном. Шерифом Саадаллахом.
Руководитель Офиса интеллектуальной собственности РА Кристина Амбарян сообщила, что работы, связанные с учебным центром по интеллектуальной собственности, который создается совместно с Академией ВОИС, вышли на завершающую стадию. Планируется подписать меморандум о взаимопонимании с Американским университетом Армении о создании учебного центра.
Г-н. Саадаллах подчеркнул, что сотрудничество с Академией ВОИС продолжается, представил различные программы Академии и выразил готовность реализовать другие программы, направленные на развитие интеллектуальной собственности в Республике Армения.