ՄՍՀԿ 65-րդ համաժողովների շրջանակներում 2024 թվականի հուլիսի 11-ին տեղի ունեցավ Եվրասիական արտոնագրային կազմակերպության վարչական խորհրդի 44-րդ նիստը: Այն անցկացվեց ՄՍՀԿ-ի նստավայրում և նվիրված էր Եվրասիական արտոնագրային կոնվենցիայի 30-ամյակին:
Նիստին մասնակցում էին Եվրասիական արտոնագրային կոնվենցիայի անդամ պետությունների լիազոր ներկայացուցիչները՝ մտավոր սեփականության ոլորտը համակարգող գերատեսչությունների ղեկավարները:
Ողջույնի խոսքով հանդես եկավ ՄՍՀԿ գլխավոր տնօրեն Դարեն Թանգը, ինչպես նաև Եվրասիական արտոնագրային կազմակերպության նախագահ Գրիգորի Իվլիևը:
Վարչական խորհրդի նիստում ներկայացվեց Եվրասիական արտոնագրային կազմակերպության 2023 թվականի տարեկան հաշվետվությունը:
Նիստի ընթացքում որոշում կայացվեց բարելավել Եվրասիական արտոնագրային կազմակերպության կրթաթոշակային ծրագրերի և վերապատրաստման ծրագրերի պայմանները, ինչպես նաև իրականացնել արտոնագրային փաստաթղթերի էլեկտրոնային հարթակի միջոցով փոխանակումը։

11 июля 2024 г. в рамках 65-й конференции ВОИС состоялось 44-е заседание Административного совета Евразийской патентной организации. Она прошла в штаб-квартире ВОИС и была посвящена 30-летию Евразийской патентной конвенции.
В заседании приняли участие уполномоченные представители государств-участников Евразийской патентной конвенции, а также руководители подразделений, координирующих сферу интеллектуальной собственности.
С приветственной речью выступили Генеральный директор ВОИС Даррен Танг, а также Президент Евразийской патентной организации Григорий Ивлиев.
На заседании Административного совета был представлен годовой отчет Евразийской патентной организации за 2023 год.
В ходе заседания было принято решение улучшить условия стипендиальных программ и программ обучения Евразийской патентной организации, а также реализовать обмен патентными документами через электронную платформу.