ՄՍՀԿ 65-րդ համաժողովների շրջանակներում 2024 թվականի հուլիսի 11-ին տեղի ունեցավ Եվրասիական արտոնագրային կազմակերպության վարչական խորհրդի 44-րդ նիստը: Այն անցկացվեց ՄՍՀԿ-ի նստավայրում և նվիրված էր Եվրասիական արտոնագրային կոնվենցիայի 30-ամյակին:
Նիստին մասնակցում էին Եվրասիական արտոնագրային կոնվենցիայի անդամ պետությունների լիազոր ներկայացուցիչները՝ մտավոր սեփականության ոլորտը համակարգող գերատեսչությունների ղեկավարները:
Ողջույնի խոսքով հանդես եկավ ՄՍՀԿ գլխավոր տնօրեն Դարեն Թանգը, ինչպես նաև Եվրասիական արտոնագրային կազմակերպության նախագահ Գրիգորի Իվլիևը:
Վարչական խորհրդի նիստում ներկայացվեց Եվրասիական արտոնագրային կազմակերպության 2023 թվականի տարեկան հաշվետվությունը:
Նիստի ընթացքում որոշում կայացվեց բարելավել Եվրասիական արտոնագրային կազմակերպության կրթաթոշակային ծրագրերի և վերապատրաստման ծրագրերի պայմանները, ինչպես նաև իրականացնել արտոնագրային փաստաթղթերի էլեկտրոնային հարթակի միջոցով փոխանակումը։

The 44th session of the Administrative Council of the Eurasian Patent Organization was held on July 11, 2024, within the framework of the 65th WIPO conferences. It was held at WIPO headquarters and was dedicated to the 30th anniversary of the Eurasian Patent Convention.
The meeting was attended by the authorized representatives of the Eurasian Patent Convention member states, and the heads of the divisions coordinating the sphere of intellectual property.
WIPO General Director Darren Tang, as well as the President of the Eurasian Patent Organization Grigory Ivliev, made a welcome speech.
The annual report of the Eurasian Patent Organization for 2023 was presented at the session of the Administrative Council.
During the session, a decision was made to improve the conditions of scholarship programs and training programs of the Eurasian Patent Organization, as well as to implement the exchange of patent documents through the electronic platform.