Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպության (ՄՍՀԿ) 65-րդ համաժողովների շրջանակներում հուլիսի 16-ին Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպության (ՄՍՀԿ) նստավայրում Եվրասիական արտոնագրային գերատեսչության կողմից (ԵԱԱԳ) կազմակերպվել էր ցուցահանդես՝ նվիրված Եվրասիական արտոնագրային կոնվենցիայի (ԵԱԱԿ) 30-ամյակին։
Ցուցահանդեսին մասնակցեցին և իրենց տաղավարները ներկայացրեցին ԵԱԱԿ անդամ երկրները:
Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության մտավոր սեփականության գրասենյակը հայկական տաղավարի ցուցադրությունը կազմակերպել էր Հովհաննես Շարամբեյանի անվան ժողովրդական արվեստի թանգարանի հետ համատեղ:
Տաղավարում ներկայացված էին հայկական մետաքսե գորգ, ասեղնագործություններ և հայկական զարդանախշերով բացիկներ, որոնք հանարավորություն էին տալիս «Արլուպա» ծրագրի միջոցով դիտել հայկական գորգագործությունը և լավաշ թխելու գործընթացը:
Ցուցահանդեսի բացմանը հնչեցին հայկական դուդուկը և շվին: Ներկայացվեցին Գրիգոր Նարեկացու, Կոմիտասի, Սայաթ-Նովայի և այլ հայկական ժողովրդական ստեղծագործությունները, ինչպես նաև մատուցվեցին հայկական ավանդական խոհանոցի ուտեստները:

В рамках 65-й серии заседаний Ассамблей государств-членов Всемирной организации интеллектуальной собственности (ВОИС) 16 июля в штаб-квартире ВОИС Евразийское патентное ведомство (ЕАПВ) организовало выставку, посвященную 30-летию создания Евразийской патентной конвенции (ЕПК).
Страны-члены ЕАПК приняли участие в выставке и представили свои павильоны.
Офис интеллектуальной собственности Министерства экономики Республики Армения совместно с Музеем народного искусства имени Ованеса Шарамбеяна организовали выставку армянского павильона, в котором были представлены армянский шелковый ковер, вышивки и открытки с армянскими орнаментами, а также при помощи приложения «Арлупа» с мобильного телефона можно было наблюдать за процессами армянского ковроткачества и выпечки лаваша.
На открытии выставки прозвучали армянский дудук и шви. Были представлены произведения Григора Нарекаци, Комитаса, Саят-Новы и другие народные произведения, а также гости мероприятия продегустировали блюда традиционной армянской кухни.