Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպության (ՄՍՀԿ) 65-րդ համաժողովների շրջանակներում հուլիսի 16-ին Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպության (ՄՍՀԿ) նստավայրում Եվրասիական արտոնագրային գերատեսչության կողմից (ԵԱԱԳ) կազմակերպվել էր ցուցահանդես՝ նվիրված Եվրասիական արտոնագրային կոնվենցիայի (ԵԱԱԿ) 30-ամյակին։
Ցուցահանդեսին մասնակցեցին և իրենց տաղավարները ներկայացրեցին ԵԱԱԿ անդամ երկրները:
Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության մտավոր սեփականության գրասենյակը հայկական տաղավարի ցուցադրությունը կազմակերպել էր Հովհաննես Շարամբեյանի անվան ժողովրդական արվեստի թանգարանի հետ համատեղ:
Տաղավարում ներկայացված էին հայկական մետաքսե գորգ, ասեղնագործություններ և հայկական զարդանախշերով բացիկներ, որոնք հանարավորություն էին տալիս «Արլուպա» ծրագրի միջոցով դիտել հայկական գորգագործությունը և լավաշ թխելու գործընթացը:
Ցուցահանդեսի բացմանը հնչեցին հայկական դուդուկը և շվին: Ներկայացվեցին Գրիգոր Նարեկացու, Կոմիտասի, Սայաթ-Նովայի և այլ հայկական ժողովրդական ստեղծագործությունները, ինչպես նաև մատուցվեցին հայկական ավանդական խոհանոցի ուտեստները:

On July 16, within the framework of the 65th conferences of the World Intellectual Property Organization (WIPO), the Eurasian Patent Office (EAPO) organized an exhibition dedicated to the 30th anniversary of the Eurasian Patent Convention (EAPC) at the headquarters of the World Intellectual Property Organization (WIPO).
The EAPC member countries participated in the exhibition and presented their pavilion.
The Intellectual Property Office of the Ministry of Economy of the Republic of Armenia organized the exhibition of the Armenian pavilion in cooperation with the Hovhannes Sharambeyan Folk Art Museum.
An Armenian silk carpet, embroideries, and postcards with Armenian ornaments were presented in the pavilion. They provided an opportunity to observe the Armenian carpet-making and lavash baking process through the "Arloopa" program.
Armenian duduk and shvi were played at the opening of the exhibition. The Armenian folk works of Grigor Narekatsi, Komitas, Sayat-Nova, and others were presented, as well as traditional Armenian cuisine dishes were served.