Երկարաձգվել է «100 գաղափար Հայաստանի համար» մրցույթի հայտերի ընդունման փուլը
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը շարունակում է 2024 թվականի՝ «100 գաղափար Հայաստանի համար» նորարարական նախագծերի և գիտատեխնիկական մշակումների համահայկական մրցույթի հայտերի ընդունման փուլը:
Մրցույթի նպատակն է`
Մրցույթին կարող են մասնակցել Հայաստանի և սփյուռքի 16-35 տարեկան երիտասարդներ կամ հեղինակային խմբեր:
Մրցույթին ներկայացված գաղափարներից մրցութային հանձնաժողովը կընտրի լավագույն 5 գաղափարները, որոնց կտրվի դրամական պարգև` 500.000-ական դրամ:
Մրցութային հանձնաժողովն առավելությունը կտա այն գաղափարներին, որոնք կունենան.
Մրցույթն իրականացվում է հետևյալ փուլերով՝
Մրցույթն անցկացվում է հետևյալ անվանակարգերում՝
Հայտերն անհրաժեշտ է ուղարկել [email protected] էլեկտրոնային հասցեին համաձայն ձևաչափի՝ «Թեմա» բաժնում նշելով մրցույթին ներկայացվող գաղափարի անվանակարգը:
Սփյուռքից ներկայացվող հայտերը կարող են ընդունվել նաև ռուսերեն կամ անգլերեն լեզուներով՝ համաձայն ներկայացված ձևաչափի:
Մրցույթի մասնակցության հայտերի ընդունման փուլը վերահայտարարվում է 2024 թվականի հուլիսի 22-ից մինչև հոկտեմբերի 7-ը ներառյալ։

The Ministry of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Armenia continues the stage of receiving applications for the 2024 "100 Ideas for Armenia" pan-Armenian program for innovative projects and scientific and technical developments.
The goals of the program are:
Young people aged 16-35 or author groups from Armenia and the Diaspora can participate in the Program.
The Program committee will select the best 5 ideas from the applications submitted to the program, which will be awarded prize of AMD 500,000 each.
The committee will give the advantage to the ideas that will have:
The stages of the Program are:
The program is held in the following categories:
Applications should be sent to the e-mail address [email protected] according to the format, indicating the category of the idea presented in the "Subject" section.
Applications from the Diaspora can also be accepted in Russian or English, according to the format provided.
The stage of accepting applications for participation in the competition is re-announced from July 22 to October 7, 2024 inclusive.
ATTENTION: Applications submitted after the deadline specified in this announcement will not be considered.