2024 թ. նոյեմբերի 7-ին Երևան քաղաքում ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության մտավոր սեփականության գրասենյակը Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպության (ՄՍՀԿ) հետ համատեղ և «Հայաստանի խաղողագործության և գինեգործության հիմնադրամի» աջակցությամբ նախատեսում է անցկացնել «Մտավոր սեփականությունը՝ որպես հայկական գինեգործության կայուն զարգացման շարժիչ ուժ» ծրագրի մեկնարկին նվիրված աշխատաժողովը:
Աշխատաժողովի շրջանակներում նոյեմբերի 5-9-ին պաշտոնական այցով Հայաստանի Հանրապետությունում է լինելու Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպության գլխավոր տնօրենի տեղակալ Հասան Քլայբի գլխավորած պատվիրակությունը:

7 ноября 2024 года Офис интеллектуальной собственности Министерства экономики Республики Армения совместно с Всемирной организацией интеллектуальной собственности (ВОИС) и при поддержке «Фонда виноградарства и виноделия Армении» планирует провести семинар, посвященный запуску проекта «Интеллектуальная собственность как движущая сила устойчивой армянской винодельческой промышленности».
С 5 по 9 ноября в рамках семинара Республику Армения с официальным визитом посетит делегация во главе с заместителем Генерального директора Всемирной организации интеллектуальной собственности Хасаном Клайбом.