2024 թ. նոյեմբերի 7-ին Երևան քաղաքում ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության մտավոր սեփականության գրասենյակը Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպության (ՄՍՀԿ) հետ համատեղ և «Հայաստանի խաղողագործության և գինեգործության հիմնադրամի» աջակցությամբ նախատեսում է անցկացնել «Մտավոր սեփականությունը՝ որպես հայկական գինեգործության կայուն զարգացման շարժիչ ուժ» ծրագրի մեկնարկին նվիրված աշխատաժողովը:
Աշխատաժողովի շրջանակներում նոյեմբերի 5-9-ին պաշտոնական այցով Հայաստանի Հանրապետությունում է լինելու Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպության գլխավոր տնօրենի տեղակալ Հասան Քլայբի գլխավորած պատվիրակությունը:

On November 7, 2024, the Intellectual Property Office of the Ministry of Economy of the Republic of Armenia together with the World Intellectual Property Organization (WIPO) and with the support of "Vine and Wine Foundation of Armenia" plans to hold a workshop dedicated to the launch of the project "Intellectual property as a driver for a sustainable Armenian wine industry."
Within the framework of the workshop the delegation, led by the Deputy Director General of the World Intellectual Property Organization Hasan Kleib, will be on an official visit to the Republic of Armenia from November 5 to 9.