Դեկտեմբերի 3-ից 4-ը Մոլդովայի Հանրապետության Քիշնև քաղաքում տեղի է ունեցել «Տվյալների փոխանակման անցումը ընդարձակվող նշագրման լեզվին (XML) և կիրառական ծրագրավորման ինտերֆեյսի (API) ներդրումը Արևելյան Եվրոպայից և շրջակա տարածաշրջաններից Մադրիդյան միության անդամ ընտրված գրասենյակների համար» տարածաշրջանային աշխատաժողովը:
Այն կազմակերպվել էր Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպության (ՄՍՀԿ), Մոլդովայի Հանրապետության Մտավոր սեփականության պետական գործակալության (AGEPI) համագործակցությամբ և Չինաստանի Մտավոր սեփականության ազգային ադմինիստրացիայի (CNIPA) աջակցությամբ:
Աշխատաժողովի ընթացքում ելույթով հանդես եկան Մադրիդյան միության անդամ երկրների ընտրված գրասենյակների ներկայացուցիչները: Քննարկվեցին XML-ի օգտագործման անհրաժեշտության և API-ի մշակման հնարավորությունների մասին անդամ երկրների դիրքորոշումները: Ներկայացվեցին անդամ երկրների փորձը քննարկվող թեմաների շուրջ:
Աշխատաժողովի ընթացքում քննարկվեց նաև ազգային ընթացակարգով ներկայացվող հայտերի էլեկտրոնային համակարգի օգտագործման հարցը: Առաջարկություններ հնչեցին հայտատուներին խրախուսելու նպատակով սահմանել պետական տուրքի զեղչի համակարգ՝ էլեկտրոնային եղանակով ներկայացվող հայտերի համար:

С 3 по 4 декабря в Кишиневе, Республика Молдова, прошел региональный семинар для "Отдельных мадридских офисов-членов из Восточной Европы и прилегающих регионов по теме перехода на расширяемый язык разметки (XML) для обмена данными и интерфейса прикладного программирования (API)".
Региональный семинар был организован в сотрудничестве со Всемирной организацией интеллектуальной собственности (ВОИС), Государственным агентством интеллектуальной собственности Республики Молдова (AGEPI) и при поддержке Китайской национальной администрации интеллектуальной собственности (CNIPA).
Во время семинара выступили представители отдельных ведомств стран-членов Мадридского союза. Обсуждались позиции стран-членов относительно необходимости использования XML и возможностей разработки API. Был представлен опыт стран-членов по обсуждаемым темам.
Во время семинара также обсуждался вопрос использования электронной системы подачи заявок по национальной процедуре. В целях поощрения заявителей было предложено создать систему скидок на государственную пошлину для заявок, подаваемых в электронном виде.