2025 թվականի հուլիսի 16-ին Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպության (ՄՍՀԿ) կենտրոնակայանում տեղի ունեցավ աշխատանքային հանդիպում՝ ՄՍՀԿ աշխարհագրական նշումների բաժնի ղեկավարի և Հայաստանի Հանրապետության մտավոր սեփականության գրասենյակի պատվիրակության միջև, որը գլխավորում էր գրասենյակի ղեկավարը։
Քննարկման կենտրոնում էին աշխարհագրական նշումները, որոնք Հայաստանի համար մտավոր սեփականության առաջնահերթ ոլորտներից են։ Կողմերը անդրադարձան հայկական ավանդական արտադրանքների միջազգային ճանաչելիության բարձրացմանը, ինչպես նաև ոլորտում փորձի փոխանակման և տեխնիկական աջակցության հնարավորություններին։
Կողմերը շեշտեցին շարունակական համագործակցության կարևորությունը՝ ուղղված տեղական արտադրողների շահերի պաշտպանությանը միջազգային մակարդակով։

16 июля 2025 года в штаб-квартире Всемирной организации интеллектуальной собственности (ВОИС) состоялась рабочая встреча между руководителем отдела географических указаний ВОИС и делегацией Офиса интеллектуальной собственности Республики Армения, возглавляемой руководителем Офиса.
В центре обсуждения находились географические указания, которые являются одним из приоритетных направлений в сфере интеллектуальной собственности для Армении. Стороны обсудили вопросы повышения международной узнаваемости традиционной армянской продукции, а также возможности обмена опытом и технической поддержки в данной области.
Стороны подчеркнули важность продолжения сотрудничества, направленного на защиту интересов местных производителей на международном уровне.