2025 թ. հուլիսի 30-ին և 31-ին Երևանում կայացավ «Արժեքի բացահայտում. Մտավոր սեփականությունը՝ որպես հայկական գինեգործության կայուն զարգացման շարժիչ ուժ» վերապատրաստման և մենթորության ծրագիրը, որը կազմակերպվել էր Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպության (ՄՍՀԿ), ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության Մտավոր սեփականության գրասենյակի և Հայաստանի խաղողագործության և գինեգործության հիմնադրամի կողմից։
Ծրագրի նպատակն էր աջակցել Հայաստանի գինեգործներին՝ արդյունավետ կիրառելու բրենդավորման, ապրանքային նշանների, աշխարհագրական նշումների և որակի վերահսկման գործիքները՝ միջազգային շուկայում մրցունակ և պաշտպանված լինելու համար։
Մասնակիցներն ստացել են ինչպես խմբային, այնպես էլ անհատական խորհրդատվություն՝ ուղղված գինեգործական գործունեությունում մտավոր սեփականության կիրառման հստակ քայլերի ձևակերպմանը։

30–31 июля 2025 года в Ереване состоялась программа обучения и наставничества под названием «Выявление ценности: Интеллектуальная собственность как движущая сила устойчивого развития армянского виноделия». Мероприятие было организовано Всемирной организацией интеллектуальной собственности (ВОИС), Офисом интеллектуальной собственности Министерства экономики Республики Армения и Фондом виноградарства и виноделия Армении.
Цель программы — поддержать армянских виноделов в эффективном использовании инструментов брендинга, товарных знаков, географических указаний и контроля качества с целью повышения конкурентоспособности и защищенности на международных рынках.
Участники получили как групповые, так и индивидуальные консультации, направленные на разработку конкретных шагов по применению инструментов интеллектуальной собственности в винодельческой деятельности.