2025թ. սեպտեմբերի 2-ից 3-ը Ծաղկաձոր քաղաքում կայացավ «Հայկական Բրենդի» աշխարհագրական նշման ստեղծման նախագծի պատասխանատու տեխնիկական աջակցության թիմի կողմից կազմակերպված երկօրյա աշխատաժողովների շարքը։
Միջոցառմանը մասնակցում էին «Հայկական Բրենդի» աշխարհագրական նշման տեխնիկական աջակցության թիմի ներկայացուցիչները, ալկոհոլային ըմպելիքներ, այդ թվում՝ հայկական բրենդի արտադրող ընկերությունների ներկայացուցիչները, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության տարբեր ստորաբաժանումների աշխատակիցները և վերահսկողական, սերտիֆիկացման մարմինների և լաբորատորիաների ներկայացուցիչները:
Աշխատաժողովների ընթացքում քննարկվեցին մի շարք կարևոր թեմաներ, այդ թվում՝
- «Հայկական բրենդի» աշխարհագրական նշման արտադրանքի տեխնիկական բնութագրի նախագիծը,
- Հայկական բրենդի արտադրողների ասոցիացիայի համար մարքեթինգային ռազմավարությունը,
- «Հայկական Բրենդի» աշխարհագրական նշման լոգոտիպի նախնական տարբերակը,
- Վերահսկողության և սերտիֆիկացման մարմինների ներկայացուցիչների կողմից ներկայացվեց իրենց կողմից իրականացվող գործունեությունը:

On September 2–3, 2025, in the city of Tsaghkadzor, a series of two-day workshops was held, organized by the responsible technical assistance team within the framework of the project for the creation of the geographical indication “Armenian Brandy”.
The event was attended by representatives of the technical assistance team of the “Armenian Brandy” geographical indication project, representatives of companies producing alcoholic beverages, including Armenian brandy, staff members of various departments of the Ministry of Economy of the Republic of Armenia, as well as representatives of supervisory and certification bodies and laboratories.
During the workshops, a number of important topics were discussed, including:
- Draft technical specification of the product under the “Armenian Brandy” geographical indication,
- Marketing strategy for the Association of Armenian Brandy Producers,
- Preliminary version of the logo of the “Armenian Brandy” geographical indication,
- Presentations by representatives of supervisory and certification bodies on the activities carried out by them.