Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպությունը (ՄՍՀԿ), Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության մտավոր սեփականության գրասենյակի և Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի հետ համատեղ, կազմակերպում են IP4Apps Bootcamp եռօրյա դասընթաց, որը կկայանա 2025 թ. նոյեմբերի 17-19-ը՝ Երևանում։
Ծրագիրը նախատեսված է երիտասարդ ծրագրավորողների և ուսանողների համար, ովքեր ցանկանում են խորացնել իրենց գիտելիքները մտավոր սեփականության պաշտպանության և բջջային հավելվածների մշակման ուղղությամբ։
Դասընթացը կվարեն ՄՍՀԿ-ի կենտրոնական գրասենյակի փորձագետները։
Երեք օրվա ընթացքում մասնակիցները կստանան գիտելիքներ մտավոր սեփականության հիմնական ուղղությունների վերաբերյալ՝ հեղինակային իրավունքի, ապրանքային նշանների, արդյունաբերական դիզայնների, գյուտերի, ինչպես նաև ձեռք կբերեն գործնական հմտություններ բջջային հավելվածների մշակման և թվային միջավայրում մտավոր սեփականության իրավունքների պաշտպանության մեխանիզմների առանձնահատկություններին։
Դասընթացը հաջողությամբ ավարտած մասնակիցները կստանան պաշտոնական հավաստագրեր և հնարավորություն՝ մասնակցելու IPplication Project մրցույթին։ Լավագույն երեք մասնակիցները կայցելեն ՄՍՀԿ-ի կենտրոնական գրասենյակ՝ Ժնևում։

Всемирная организация интеллектуальной собственности (ВОИС) совместно с Офисом интеллектуальной собственности Министерства экономики Республики Армения и Армянским государственным экономическим университетом, организует трёхдневный учебный курс IP4Apps Bootcamp, который состоится 17–19 ноября 2025 года в Ереване.
Программа предназначена для молодых программистов и студентов, желающих углубить свои знания в области защиты интеллектуальной собственности и разработки мобильных приложений.
Занятия будут проводиться экспертами центрального офиса ВОИС.
В течение трёх дней участники получат знания по основным направлениям интеллектуальной собственности - авторскому праву, товарным знакам, промышленным образцам, изобретениям, а также приобретут практические навыки в разработке мобильных приложений и изучат особенности механизмов защиты прав интеллектуальной собственности в цифровой среде.
Участники, успешно завершившие курс, получат официальные сертификаты и смогут принять участие в конкурсе IPplication Project. Трое лучших участников посетят центральный офис ВОИС в Женеве.