Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպությունը (ՄՍՀԿ), Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության մտավոր սեփականության գրասենյակի և Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի հետ համատեղ, կազմակերպում են IP4Apps Bootcamp եռօրյա դասընթաց, որը կկայանա 2025 թ. նոյեմբերի 17-19-ը՝ Երևանում։
Ծրագիրը նախատեսված է երիտասարդ ծրագրավորողների և ուսանողների համար, ովքեր ցանկանում են խորացնել իրենց գիտելիքները մտավոր սեփականության պաշտպանության և բջջային հավելվածների մշակման ուղղությամբ։
Դասընթացը կվարեն ՄՍՀԿ-ի կենտրոնական գրասենյակի փորձագետները։
Երեք օրվա ընթացքում մասնակիցները կստանան գիտելիքներ մտավոր սեփականության հիմնական ուղղությունների վերաբերյալ՝ հեղինակային իրավունքի, ապրանքային նշանների, արդյունաբերական դիզայնների, գյուտերի, ինչպես նաև ձեռք կբերեն գործնական հմտություններ բջջային հավելվածների մշակման և թվային միջավայրում մտավոր սեփականության իրավունքների պաշտպանության մեխանիզմների առանձնահատկություններին։
Դասընթացը հաջողությամբ ավարտած մասնակիցները կստանան պաշտոնական հավաստագրեր և հնարավորություն՝ մասնակցելու IPplication Project մրցույթին։ Լավագույն երեք մասնակիցները կայցելեն ՄՍՀԿ-ի կենտրոնական գրասենյակ՝ Ժնևում։

The World Intellectual Property Organization (WIPO), in cooperation with the Intellectual Property Office of the Ministry of Economy of the Republic of Armenia and the Armenian State University of Economics, is organizing the IP4Apps Bootcamp, a three-day training course to be held in Yerevan, on November 17–19, 2025.
The program is intended for young developers and students who wish to deepen their knowledge in the field of intellectual property protection and mobile application development.
The training sessions will be conducted by experts from WIPO’s Headquarters.
Over the course of three days, participants will gain knowledge of the main areas of intellectual property — including copyright, trademarks, industrial designs, and patents — as well as practical skills in mobile application development and the specific mechanisms for intellectual property protection in the digital environment.
Participants who successfully complete the training will receive official certificates and an opportunity to take part in the IPplication Project competition. The top three participants will visit WIPO Headquarters in Geneva.