2025 թ. դեկտեմբերի 5-ին Ղազախստանի Հանրապետության մայրաքաղաք Աստանայում կայացավ մտավոր սեփականության և տեխնոլոգիաների վերաբերյալ «IP Եվրասիա / IP Ղազախստան 2025» չորրորդ միջազգային համաժողովը։ Հայաստանի Հանրապետության մտավոր սեփականության գրասենյակի ղեկավարն առցանց հանդես եկավ բացման խոսքով՝ ընդգծելով ՄՍ ոլորտում միջազգային համագործակցության զարգացման կարևորությունը և նորարարությունների դերը ժամանակակից տնտեսության մեջ։
Համաժողովը նվիրված էր դեղագործական և բժշկական արդյունաբերությունների նորարարական ներուժի զարգացմանը, ինչպես նաև եվրասիական տարածաշրջանում մտավոր սեփականության ոլորտի վրա արհեստական բանականության գործիքների զարգացման ազդեցությանը։ Միջոցառմանը մասնակցում էին արտոնագրային գրասենյակների ղեկավարներ, դեղագործական ընկերությունների ներկայացուցիչներ և առաջատար մասնագետներ։

5 декабря 2025 г. в городе Астана, Республика Казахстан, состоялась четвертая международная конференция по интеллектуальной собственности и технологиям «IP Евразия / IP Казахстан’2025». С вступительной речью онлайн выступила руководитель Офиса интеллектуальной собственности Республики Армения, отметив важность развития международного сотрудничества в сфере ИС и роли инноваций в современной экономике.
Конференция была посвящена развитию инновационного потенциала фармацевтической и медицинской промышленности, а также влиянию развития искусственного интеллекта на сферу интеллектуальной собственности в евразийском пространстве. В мероприятии приняли участие руководители патентных ведомств, представители фармацевтических компаний и ведущие эксперты.