Տեղեկացնում ենք, որ Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպության (ՄՍՀԿ) կողմից՝ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության մտավոր սեփականության գրասենյակի հետ համագործակցությամբ կազմակերպվող մտավոր սեփականության իրավունքների կիրարկման հարցերով ազգային աշխատաժողովը՝ իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչների համար, որը նախատեսված էր անցկացնել 2026 թվականի մարտի 26–27-ը, տարածաշրջանում ստեղծված անվտանգության իրավիճակով և դրա հետ կապված անորոշություններով պայմանավորված հետաձգվում է։
Աշխատաժողովը նախատեսվում է անցկացնել 2026 թվականի երկրորդ կեսին, որի վերաբերյալ լրացուցիչ կտեղեկացնենք։

We would like to inform you that the national seminar on Intellectual Property Enforcement for Law Enforcement Officials - organized by the World Intellectual Property Organization (WIPO) in cooperation with the Intellectual Property Office of the Ministry of Economy of the Republic of Armenia - originally scheduled for March 26–27, 2026, has been postponed due to the security situation in the region and the uncertainties associated with it.
The workshop is now planned to be held in the second half of 2026, and additional information will be provided in due course.